Co powinieneś wiedzieć o wykonaniu białej posadzki?

Nasze doświadczenia pozwalają na wykonanie posadzki w kolorach białych lub bardzo jasnych w pełnej stabilności kolorów porównywalnych do stabilności kolorów, jakie otrzymujemy w lakierniach samochodowych. Jesteśmy w technologii żywic na najwyższym poziomie światowym i współpracując z wiodącymi wykonawcami z Europy wyznaczamy nowe standardy, jeśli chodzi o białe posadzki. Wiodącym produktem jest posadzka BFLOORS Comfortably oraz BFLOORS UV Comfortably. Posadzki te charakteryzują sie pełna odpornością na działanie UV oraz zaliczane są do kategorii najbardziej odpornych na ścieranie oraz zarysowanie przy małych nakładach związanych z utrzymywaniem czystości posadzek.
Kolorystykę w żywicach określamy poprzez tabelę kolorów RAL. Tabela kolorów RAL jest dostępna po wpisaniu słowa kluczowego „tabela kolorów RAL” w Google.

Kolor biały, to RAL 9003 i 9016 odzwierciedla biel tytanową i przez nasze oczy odbierany jest jako najbielszy. Kolory RAL 9001 i RAL 9010 to te kolory, które uciekają w lekkie ecru. Kolor RAL 9002 i RAL 9018 to biały wpadający w delikatną szarość. Posadzki lekko szare to RAL 7035 lub RAL 7047, a lekkie beże to RAL 1013 lub RAL 1015.

Dużo posadzek wykonywanych jest przez ekipy nie mające właściwej technologii i utarło się powszechne twierdzenie, że posadzki te szybko żółkną. Zanim przejdziemy do samego wykonawstwa białej posadzki, należy zdać sobie sprawę, jak zachowuję się biały kolor w dłuższym okresie użytkowania w relacjach, jakie otrzymaliśmy od naszych klientów.
Kolor biały narażony jest na kilka czynników rzutujących na jego wygląd i eksploatację:

–  Przy dużym naświetleniu zauważalne jest odbarwianie się żywicy w kierunku lekko żółtym – jest to efekt oddziaływania UV na powierzchnię oraz żółtego utwardzacza stosowanego przez dostawców materiałów.
–  Drugim problemem związanym ze światłem jest „efekt dywanika”; jeżeli w trakcie eksploatacji część posadzki będzie zasłonięta np. poprzez dywan, to jego przesunięcie może odsłonić posadzkę już w innym kolorze. Tzn. Jeśli na posadzkę pada cień, to te miejsca zacienione będą dłużej utrzymywały kolor.
–  Trzeci element to zadrapania uszkadzające posadzkę. Zadrapania powierzchni, które odkrywają wewnętrzną strukturę żywicy są w kolorze lekko żółtym. Posadzka po zadrapaniu łatwiej chwyta brud, a co za tym idzie, przy niestarannym myciu, obok koloru żółtego pojawi się kolor brudno żółty.

Czy możemy winić posadzkę za to, że się starzeje – Nie. Ale możemy proces starzenia się maksymalnie złagodzić. Odpowiedni materiał, sprawdzona metoda eksploatacji oraz użycie środków do codziennej pielęgnacji to klucz do sukcesu.

Mając już powyższą wiedzę, możemy przejść do zaprojektowania naszej posadzki w kolorze białym. Grubość wykonywanych posadzek dekoracyjnych to średnio 4mm. Obecnie nie mamy kłopotu z uzyskanie kolorów zgodnie z tabelą kolorów RAL. W tym także białych RAL 9003 i RAL 9016. Poprzez nadanie posadzce specjalnej konstrukcji oraz zastosowania materiałów UV odpornych żaden z trzech wymienionych problemów na posadzce BFLOORS UV Comfortably nie występuje. Posadzka trzyma zadany kolor jest lekko elastyczna, jedwabiście gładka, jednolita w kolorze, bez smużeń i łatwa w utrzymaniu czystości.
Posadzkę można układać na powierzchnie ogrzewane systemami podpodłogowymi

Reasumując namawiamy do rozwiązań wykańczania wnętrz posadzkami dekoracyjnymi z żywic. Obecnie wykonujemy każdy rodzaj koloru innego wymaganego koloru posadzki. Efekt starzenia występuje w okresie kilku letnim i postępuje podobnie w czasie jak na współczesnych pokryciach lakierniczych na nowych samochodach Oczywiście efektu starzenia nie wyeliminujemy całkowicie ale stosując specjalistyczne lakiery możemy posadzki ponownie przywracać do pełnej świeżości bez zmieniania rzędnej posadzki oraz blokowania powierzchni w dłuższym okresie czasu (ok. 24 h). Nasza posadzka w okresie kilku letnim wygląda niezmiennie dobrze. Różni wykonawcy proponują rozwiązania tanie i niestabilne materiałowo. Taniość niestety nie idzie w tym przypadku w parze z jakością. Warto skorzystać ze sprawdzonego materiału oraz dobrej ekipy wykonawczej.

BFLOORS Dział Techniczny

Logo Bfloors white 2

NAJNOWOCZEŚNIEJSZE TECHNOLOGIE POSADZEK DEKORACYJNYCH W ZASTOSOWANIU KOMERCYJNYM I PRYWATNYM

Posadzki dekoracyjne  |  Posadzki przemysłowe  |  Naprawy betonu  |  Posadzki betonowe  |  Posadzki żywiczne  |  Posadzki parkingowe

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s