Co należy wiedzieć o wykonaniu posadzki o wyglądzie betonu?

Opis systemów posadzek betonowych wykonywanych już na istniejących podłożach betonowych BFLOORS Smooth, BFLOORS Loft, BFLOORS DST

Dekoracyjne Posadzki Betonowe na już istniejących nośnych podłożach, to gama niepowtarzalnych, artystycznych posadzek stanowiących dopełnienie w wykonawstwie posadzek dekoracyjnych w mieszkaniach i obiektach użyteczności publicznej. Ich reprezentacyjny i wzorzysty styl, kolorystyka, jest nie do osiągnięcia w systemach żywicznych. Grubość posadzki waha się od 5 do 30 mm BFLOORS Smooth  oraz 3 mm przy BFLOORS Loft.

Posadzki tego typu wykonywane są ze specjalnie dobranych mieszanek kruszyw, cementów oraz wypełniaczy z domieszką żywic emulgujących w wodzie. To bardzo wytrzymałe i odporne na ścieranie posadzki. Mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe. Ponieważ system ten oparty jest na cemencie należy pamiętać, że nie wolno go stosować na zewnątrz oraz przy stałych obciążeniach wody. Systemy stosowany przez naszą firmę nie mają sobie równych i są niedoścignionym systemem reprezentacyjnych, betonowych, wzorzystych powierzchni dekoracyjnych.

Czy posadzka typu betonowego jest idealnie gładka. Nie – jest to posadzka równa ale poprzez swoją specyfikę układania nie można od niej wymagać idealnej płaszczyzny. Wszelki zachwiania powierzchni, zmiany koloru, zarysowania, raki, które wykonywane są techniką ręczną, dodają jej uroku i niecodziennego klimatu. Posadzka w dotyku jest jak kamień, czyli dla nas jest czymś naturalnym, tylko wykonanym cało powierzchniowo bez fug i łączeń. Czy w takim razie posadzka w dotyku jest chłodna. Posadzka taka jest ogrzewana powietrzem lub ogrzewaniem podłogowym i utrzymuje temperaturę pomieszczenia.

Jeśli chodzi o utrzymanie czystości to w zależności od sposobu zamknięcia posadzki, stosuje się odpowiednie sposoby czyszczenia. Obecnie systemy mineralnych posadzek dekoracyjnych zamyka się w olej naturalny lub w system żywic bezbarwnych.
Posadzkę zamkniętą w olej naturalny nie należy doprowadzać do silnych zabrudzeń. Materiały o dużej możliwości penetracji tj. olej, wino, nafta itp. należy od razu usuwać. Do mycia używać zwykłego mydła naturalnego i przy bieżącej konserwacji powtarzać mycie ze specjalnym impregnatem. Pamiętać należy o tym, że posadzka nie jest w 100% szczelna.

Posadzka zamknięta w systemy lakierów poliuretanowych (mat, satyna, połysk) albo w żywicę epoksydową w miejscach narażonych na wodę. Stosuję się chemie do mycia parkietów lub laminatów bez mikro krzemionek oraz mydła. Posadzka tak wykończone są szczelne. Proszę pamiętać o tendencji żywicy epoksydowej do żółknięcia. Jeżeli nasz system będzie narażony na działanie UV to może nastąpić jego przebarwienie w lekko żółty-słomkowy odcień mimo wykonania posadzki w szarej, betonowej kolorystyce. Powyższy problem opisany jest w poradach technicznych : Co powinieneś wiedzieć o zrobieniu białej posadzki?. Posadzki żywiczne i ich konserwacja opisana jest w poradach technicznych : Czyszczenie i konserwacja posadzki.

Posadzki BFLOORS DST to system posadzek opartych na betonie przemysłowym na drobnym kruszywie do 8 mm zacierane na gładko z użyciem posypek. Posadzki tego typu są możliwe do wykonania w formie dekoracyjnej. Ich pomysł należy wdrażać już na etapie projektu ze względu na konieczną minimalną grubość posadzki, która powinna wynosić min. 5-6 cm. Ze względu na sposób zacierania zazwyczaj maszynami spalinowymi skomplikowane elementy dociera się ręcznie. Dwa sposoby zacierania mogą być widoczne przy finalnym efekcie. Posadzki te charakteryzują się typową surowością wyglądu i wymagają swojego klienta. Posadzki tego typu zamykać można tak jak pozostałe dwie posadzki opisane powyżej.

BFLOORS Dział Techniczny

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s